کارگاه آموزشی مزاج شناسی و تاثیر آن بر سلامت جامعه

 

 

 

 

 

 

 

چرا طب سنتی؟

طب سنتی را "طب الصحه" نیز می نامند؛ یعنی طبی است که بیش از آن که بر درمان تأکید کند، بر سلامتی و پیشگیری تأکید می کند و از جمله اصرار دارد که طبیعت افراد باید شناسایی شود و تغذیه بر اساس طبع و مزاج صورت گیرد.

در پاسخ به آن دسته افرادی که طب سنتی را کاملا مردود می دانند و حتی آن را مسخره می کنند و می گویند که این طب قادر به درمان بیماری ها نیست باید گفت که:


اگر این طب نمی تواند بیماری ها را علاج کند، پس چگونه افرادی مانند ابوعلی سینا، به عنوان معروف ترین پزشکان دنیا شهرت جهانی یافته اند. آیا آنها در تمام سال هایی که طبابت می کردند، بیماران را شفا نمی دادند و به پزشکانی حاذق معروف می شدند یا آن که واقعاً عملیات طبی شان موثر بود و به خاطر همین اثرگذاری مفید معروف و محبوب شده اند؟           
اگر طب سنتی ایرانی، قادر به معالجه بیماران نبود، چگونه از بین همه منابع علمی دنیای قدیم، کتاب قانون ابوعلی سینا به مدت 700 سال در مدارس و دانشکده های پزشکی اروپا تدریس می شده است؟

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جهت اعتلای سطح فرهنگ خانواده ها اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان "مزاج شناسی و نقش آن بر سلامت جامعه" با تدریس استاد محمد فرزین کرده است.

  • هدف از برگزاری این کارگاه شناخت مزاج افراد خانواده در راستای کاهش آسیب های مرتبط با خانواده است.

 

  • سرفصل این کارگاه عبارتند از شناخت دم، بلغم، صفرا و سودا و تاثیر آن بر زندگی افراد.

 

  • ظرفیت این کلاس بدلیل محدودیت فضا محدود است.

 

  • با شرکت در این کارگاه عضویت در بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی را خواهید داشت و با عضویت در بنیاد می توانید از سایر خدمات، همایش ها و دوره های بنیاد بهره مند شوید.
  • مکان: خیابان شریعتی بالاتر از ملک روبروی خیابان پلیس ساختمان 480 طبقه پنجم واحد 26 بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

 

استاد محمد فرزین، مسئول طب سنتی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مورد دو سوال مطرح شده از جانب شهروندان پاسخ دادند:

مزاج چه ارتباطی به آسیب اجتماعی دارد؟

کدام مزاج بیشتر به جامعه آسیب می زند؟

تعریف کوچکی از مزاج اگر بخواهیم داشته باشیم برآیند اثر مجموعه غذاها، رفتارها، ادراکات معنوی، پروتوی سیارات بر بدن را مزاج می گویند. برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی یا پیشگیری از ناهنجاریهای جامعه اگر ما برابر مزاج شناسی لحظه لحظه زندگی خود و یا حتی اطرافیانمان را مدیریتت کنیم دیگر شاهد طلاق، پرخاشگری، بحرانهای بلوغ، افسردگی، استرس و اضطراب یا خودکشی و مشکلات جنسی مشهود نیستیم. همه افراد جامعه مزاج های گوناگون دارند. همه مزاج ها مورد نیاز جامعه است. اینطور نیست که مزاجی برای جامعه مضر و باعث ایجاد صدمه شود بلکه خروج از تعادل مزاج و برهم خوردگی مزاج برای جامعه مضر است و باعث صدمه به فرد یا اطرافیان می شود. ان شاءالله با حضور در این کلاس شرح مفصلی از اخلاط اربعه و مزاج شناسی کاربردی یاد می دهیم که قطعا کارگشای مشکلات شماست.

 

دیدن و ثبت نام

 

پیام بنیانگذار

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان آنها را از يکديگر تميز داد. بدين معني

آمار بازدید کنندگان

کاربران
3
مطالب
485
نمایش تعداد مطالب
140625