خشونت و خودکشی درکردستان در حال افزایش است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: دو آسیب خودکشی و خشونت در استان در حال افزایش است که خود می‌تواند باعث به وجود آمدن جرم‌های دیگر شود.

روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، فرانک قدسی ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: آسیب‌های اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، بیکاری و حاشیه‌نشینی پنج آسیب مهم کشور طبق آمار‌های اعلام شده در سطح کشور هستند که مقرر شده است در یک طرح ملی برای حل این مشکل اقداماتی صورت گیرد.
وی افزود: سرقت‌های خرد، شرارت، جرم‌های جنسی، نزاع و درگیری‌های فردی و جمعی و... بیشترین آسیب‌های اجتماعی را در استان به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان تصریح کرد: دو آسیب خودکشی و خشونت در استان در حال رشد است که می‌تواند باعث به وجود آمدن جرم‌های دیگر شود لذا باید برای آنها تدابیر خاصی اندیشیده شود.
قدسی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه از موازی کاری برای جلوگیری از پرت هزینه‌ها جلوگیری کنند.
در ادامه این جلسه محمدصدیق محمدی از کارشناسان دادگستری کردستان اظهار داشت: در معاونت پیشگری از جرم استان دادگستری تمام تمرکز خود را بر جلو گیری از وقوع جرم گذاشته است.
وی افزود: با توجه به آسیب شناسی‌های انجام شده تهدید، سرقت، توهین، تخریب، تصادفات رانندگی منجر به جرح از بیشترین آسیب‌های موجود در استان است.
محمدی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین آسیب‌های استان بحث طلاق در پنج سال ابتدایی زندگی زوج‌ها است که بسیار مهم و نیازمند توجه مسئولین است.
وی در پایان اظهار داشت: در آموزش‌ مهارت‌های اصلی زندگی در استان ضعف داریم که باید برطرف شود.
منبع:فارس
انتهای پیام

پیام بنیانگذار

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان آنها را از يکديگر تميز داد. بدين معني

آمار بازدید کنندگان

کاربران
3
مطالب
485
نمایش تعداد مطالب
140632